SILICONE RADIATOR HOSE KIT BCNR33/BNR34 - (12023303)
Product features
â–  Genuine replacement type silicone and fiber 3-layer radiator hose upper/lower set.
â–  Tridon stainless steel hose band included.
â–  Of course, it can be used with "GReddy Aluminum Radiator TW-R" (some models require cutting).
specification
â– 3-ply silicone (silicon & polyester fiber)
â– Color (outer x inner): Black x Blue with GReddy logo
â– Hose band included
â– Package: Hanging header + polybag
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Product features
specification
â– Hose band included
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
GREDDY R33 BILLET RADIATOR MOUNT BRACKETS - (12023903)
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
GREDDY R32 BILLET RADIATOR MOUNT BRACKETS - (12023902)
-70%
RADIATOR HOSE ADAPTER WATER TEMP FRS/BRZ - BLUE - (16401690)
RADIATOR HOSE ADAPTER WATER TEMP 34mm - (16401634)
RADIATOR HOSE ADAPTER WATER TEMP 40mm - (16401640)
-70%
RADIATOR HOSE ADAPTER WATER TEMP 38mm - (16401638)
RADIATOR HOSE ADAPTER WATER TEMP 30mm - (16401630)
-70%
RADIATOR HOSE ADAPTER WATER TEMP 36mm - (16401636)