TURBO KIT JZS161 TD06SH 25G 10CM ACT - (11510055)
[JZS161] GReddy Turbo Kit TD06SH-25G-10㎠ ACT
     with use of factory manifold.
Product features
specification
TD06SH-25G-10㎠ (with GReddy reinforced actuator)
Adapter type
genuine catalyst exclusive
genuine air flow meter cannot be installed on genuine EX manifold
â‰ȘAccessories≫
Turbocharger body
Turbine adapter
Outlet pipe
Suction pipe
AIRINX M-80
Oil pressure hose
Other short parts set
Compatible model: JZS161
Engine model: 2JZ-GTE (VVT-i)
Year: 97.09-04.11
TRUST CODE: 11510055
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
     with use of factory manifold.
Product features
specification
Adapter type
genuine catalyst exclusive
â‰ȘAccessories≫
Turbocharger body
Turbine adapter
Outlet pipe
Suction pipe
AIRINX M-80
Oil pressure hose
Other short parts set
Compatible model: JZS161
Engine model: 2JZ-GTE (VVT-i)
Year: 97.09-04.11
TRUST CODE: 11510055
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
GReddy OG Long Sleeve Tee - Black
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
GReddy Performance Tee - Black
-70%
GReddy Katakana Pullover Hood - Dark Gray
Thumbnail 1
HOSE PLUG UNION NO.3 10MM - (11900601)
-70%
Thumbnail 1
90 DEG HOSE UNION NO.6 10MM - 1/4 SWIVEL NIPPLE - (11900625)
PLUG BOLT UNION NO.3 M12 P1.25 - (11900673)
T88 TURBINE 94MM V-BAND OUTLET FLANGE SET - (11901101)
-70%
90 DEG HOSE UNION NO.5 10MM - 1/8 SWIVEL NIPPLE - (11900624)
PLUG BOLT UNION NO.4 M14 P1.5 - (11900671)
-70%
T88H TURBINE 94MM V-BAND OUTLET FLANGE SET - (11901102)
90 DEG HOSE UNION NO.4 8MM - 1/8 SWIVEL BARBED NIPPLE - (11900623)
HOSE PLUG UNION NO.1 6MM - (11900602)