UNION NO.3 1/8PF-M10-P1.25 - (11900563)
Fig. #3
size shape specification CODE remarks
1/8PT-1/8PT 1   11900561 Unichrome steel plated
1/8PT-1/8PF 2   11900562 Brass Cr plated
1/8PF-M10 P1.25 3   11900563 Unichrome steel plated
1/8PF-M12 P1.0 4 (Sales will end as soon as stock runs out) 11920060 Brass Cr plated
1/8PF-M12 P1.5 6 19 angle 11900568 Made of brass
1/8PF-M14 P1.5 7 13BT for oil pressure extraction (hole diameter 3φ) 11900576 Brass Cr plated
1/8PT male-1/8PF male 90° 10   11900570 Brass Cr plated
1/8PT female-1/8PF male 90° 11   11900572 Brass Cr plated
Product Information
Shipping & Returns
Description
Fig. #3
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
GReddy OG Long Sleeve Tee - Black
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
GReddy Performance Tee - Black
-70%
GReddy Katakana Pullover Hood - Dark Gray
Thumbnail 1
HOSE PLUG UNION NO.3 10MM - (11900601)
-70%
Thumbnail 1
90 DEG HOSE UNION NO.6 10MM - 1/4 SWIVEL NIPPLE - (11900625)
PLUG BOLT UNION NO.3 M12 P1.25 - (11900673)
T88 TURBINE 94MM V-BAND OUTLET FLANGE SET - (11901101)
-70%
90 DEG HOSE UNION NO.5 10MM - 1/8 SWIVEL NIPPLE - (11900624)
PLUG BOLT UNION NO.4 M14 P1.5 - (11900671)
-70%
T88H TURBINE 94MM V-BAND OUTLET FLANGE SET - (11901102)
90 DEG HOSE UNION NO.4 8MM - 1/8 SWIVEL BARBED NIPPLE - (11900623)
HOSE PLUG UNION NO.1 6MM - (11900602)